A jellem próbája a hűség

Laczkó Péter harmincharmadik vezetői törvénye

A hűség alapja a szeretet és a feltétel nélküli teljes bizalom. Ez egy kétségek nélküli bizonyosság és teljes elkötelezettség az eskünk vagy az adott szavunk iránt. Amikor minden veszteség és kockázat ellenére kitartunk és alárendeljük magunkat egy társ, egy barát vagy egy csoport támogatásának.

Ellenállunk minden csábításnak, és akár még embert próbáló, nehéz helyzetekben vagy személyes veszély ellenére is tartjuk magunkat ígéreteinkhez és álljuk a szavunkat. A hűség a jellem próbája! Ez a becsület. A hűség csak egy irányba hat! Nem lehetünk hűségesek egy szembenálló félhez is.

A hűség ellentéte az árulás! A hűtlenség hazugság! Ebben nincsenek árnyalatok. Vagy hűek vagyunk, vagy árulók. Egy hűtlen tett egész életünkben kísért. Akit már egyszer is elárultak, a csalódás keserű ízét sohasem felejti. Örök nyomot hagy emlékeiben. Sebzetten él tovább. Az áruló pedig egész életében cipeli nehéz terhét magával. Minden egyes hűtlen tette egymásra rakódik. Növekvő teherrel éli életét. Árulásával együtt veszti önbecsülését is. Így szerzett javai és elért előnyei sohasem okoznak igazi örömöt a számára. Csak annyira lesznek értékesek, amennyire nem kell magyaráznia őket. És mindaddig, amíg a becsület utolsó szikrája is ki nem huny lelkéből, saját poklára ítéli magát. Mindenben saját árulását látja. Ha pedig többé már nem érez bűntudatot, elveszti szeretetre való képességét és zombiként él tovább. Mert csak egy sivár lelkű ember képes lelkifurdalás nélkül fájdalmat okozni másoknak.

Elárulni valakit és visszaélni a szeretettel és a bizalommal az egyik legszörnyűbb emberi tett. Mert a szeretetet és a bizalom a legtöbb, amit érző emberi lényként adhatunk egymásnak.

Previous
Previous

Egy vezető soha nem válhat óvatossá, legfeljebb csak körültekintőbbé

Next
Next

Új munkatársakat sohasem dobunk mély vízbe