A generációváltók valódi felelőssége

Az emberiség fejlődésének kulcsa nem a technológiai fejlesztésekben rejlik. A magas technológiai fejlettség önmagában még nem javít egy lezüllő társadalom állapotán. Ma már tisztán látjuk, hogy fejlett technológiák rossz kezekben hová vezetnek.

A sikeres generációváltások titkát a technológiai fejlesztések helyett a következetes szülői és társadalmi példamutatásokban és a megfelelő színvonalú, hasznos képzésekben kellene keresnünk és megtalálnunk.

Így, a családon belüli gyermeknevelések és az iskolai oktatási rendszerek egyetlen célja csak és kizárólag a magas emberi értékekkel rendelkező, szorgalmas, életrevaló fiatalok felnevelése és útra bocsátása lehet.

A generációváltások csak akkor szolgálhatják az emberiség fejlődését, ha a hibáinkból okulva úgy tanítjuk és úgy készítjük fel az életre a fiatalokat, hogy azok megálljanak a saját lábukon, és a kor vívmányainak sikeres alkalmazásaival jobb irányba vigyék a dolgokat. De a legfontosabb szempont az, hogy nálunk jobbak legyenek.

Tiszteljék az életet, óvják a természetet, féltve vigyázzák törékeny világunk kényes egyensúlyát. Képesek legyenek őszintén szeretni, és egymást kölcsönösen megértve, másokkal békében és harmóniában együtt élni.

Ez lenne minden leköszönő generáció alapvető kötelessége.
Jobb embereket hagyni magunk után!

Previous
Previous

A jókedv a vezető legalacsonyabb elfogadható érzelmi állapota

Next
Next

Etikátlan területeken parazita kommunikációs vonalakat találunk